Skip to main content

Russian Fairy Tales


Turbūt iš vaikystės atsimenat ir animaciją, ir vaikiškas knygeles su tomis spalvingomis, ryškiomis iliutracijomis. Mane visada žavėjo tie fantasmagoriški, bet jaukūs piešinėliai. Atsimenu turėjau pačią gražiausią ir jaukiausią iliustruotą rusiškų pasakų knygelę, apiplyšusią, aplamdytą, bet užtat akivaizdžiai labai mylėtą. Gaila neatsimenu, kaip vadinosi. Žinau, kad labai paprastai ir primytyviai, štai kad ir "Aliošos nuotykiais" galėtų vadintis. Na, jei kada nors atrasiu ją, tai ir su jumis pasidalinsiu.

Comments

Unknown said…
Kuo man patinka rusų iliustracijos, tai dekoratyvumu. Dabartinių vaikiškų knygelių nevartau, bet kaip įsivaizduoju, dabar daugiau dėmesio apibendrintai formai, o ne elementų išdailinimui. :)
Lady said…
As irgi vaikisku knygu i rankas pastaruoju mtu nesu paemus ir turbut neimsiu, kol pati vaiku neturesiu, bet sutinku su tavo nuomone, kad ko gero elementu kruopsciam dailinimui demesys nebeskiriamas toks. O mano vaikystes knygelese dekoratyvumo ir elementu gausos tikrai netruko :)
Sepulture said…
as ypac megau tas senoviskas grazias atvirutes su visokiais impozantiskais seneliu salciais ir zirgais, speigais, oi oi :D

Popular posts from this blog

Incredibly Elaborate Photographs by Sandy Skoglund

Decades before Photoshop was available, American artist Sandy Skoglund started creating surrealist images by building incredibly elaborate sets, a process which took months to complete. Her works are characterized by an overwhelming amount of one object and either bright, contrasting colors or a monochromatic colour scheme.
 The Cocktail Party 1992  Fox Games 1989  Revenge of the Goldfish 1981  Raining Popcorn 2001  Breeze at Work 1987  The Green House 1990 Squirrels at the Drive-In 1991
Source: My Modern Met

Tess of the D'Urbervilles

Šito filmo aprašinėjimą vis atidėlioju, nes reikia būti atitinkamai slogios nuotaikos, kad prie jo grįžtum. Kai draugauji su gripu, pasinerti į kančias pats tas laikas.
Liūdna istorija, apie tai, kaip sunku būti moterimi agrarinėje XIX a. pabaigos visuomenėje. Šiuolaikiam žiūrovui daugelis situacijų atrodo per tolimos, prisiminus, kad dabar visi tik juokiasi iš Vienuolio Veronikos, tačiau filmas verčia susimąstyti, kaip labai nutolta nuo anų dienų prietarų yra dabar.
Tess gyvenimas nelengvas, ją suvilioja ir greičiausiai išprievartauja pusiau giminaitis Alec D'Urberville. Na ir kaip dabar tokiai suterštai moteriai toliau gyventi? Išėjusi dirbti į kitą pavietą sutinką savo gyvenimo meilę Angel Clare ( kaip nesunku atspėt, kas istorijos protagonistas). Kas toliau seka? Meilė, piršlybos, bet Tess šiukštu ir nevalia atskleist savo praeitį. Aišku, kur ji iškentės. Visas susigluminęs krikščioniškos patriarchalinės visuomenės išpuoselėtas vyras, nepakelia minties, kad jo žmona jau buvo k…