Skip to main content

John Singer Sargent's The Misses Vickers

Kai Sargent pademonstravo šį paveikslą Paryžiaus salone 1885 metais, jis buvo sukritikuotas ir išvadintas pseudo Velaskezu. Ne ką didesnės sėkmės po metų jo darbas susilaukė Londone, ten taip pat buvo pasibodėta kūrinio spalvų gama ir kompozicija. Kaip ir nubalsuota blogiausiu metų paveikslu. 

Visgi tarp Velaskezo ir Sargent dažnai brėžiamos paralelės mat pastarasis tapydamas paneles Vikers naudojo Velaskezui taip būdingą tamsių spalvų spektrą. Tačiau paveiksle be viso to dar galime matyti ir Franco Halso darbų spontaniškumą laisvame panelių susodinime. Autorius tarsi mums sako: "Taip, būtent šitaip jos ir leidžia laiką". Viena sėdi apkabinusi seserį ir žvelgdma į tolį, tarsi apie kažką svajodama, tuo tarpu viduryje sėdinti sesuo ramiai varto žurnalą. Labiausiai netradicine šią kompoziciją paverčia trečioji panelė Vikers, pasisukusi į stebėtoją šonu, permetusi vieną ranką per kėdės atlošą, tarsi patvirtinanti, kad kiekvienas iš mūsų gali imti ir taip įsitaisyti. 

Sargent netaikė į to laikmečio normas ir visai nenorėjo pademonstruoti dar vieno neoklasikinio vaizdelio, šis vaizdas modernus, tikslus ir gerai apgalvotas. Nes nors, kaip jau minėta, panelės pozuoja, tačiau darbe atsispindi nenuginčijamas natūralumas.

Šiuo metu John Singer Sargent "The Misses Vickers" galima pamatyti Tate Britain, Londone.

This group portrait was painted to mark the 21st birthday of Mabel Frances Vickers (centre). She is shown here with her sisters Florence (left) and Clara (right). The three sisters all have contrasting expressions and poses and Sargent’s use of perspective projects the figures forward out of the dimly lit room they are sitting in. This portrait was painted at the Vickers’ family home, Bolsover Hill in Sheffield.

Comments

Popular posts from this blog

Senieji Šiauliai

Gal kas ir nežino, tačiau iš prigimimo aš esu šaulietė. Dėl to radus ką nors naujo/seno/įdomaus apie savo gimtą miestą visada apsidžiaugiu. Kaip ir šį kartą iškapsčiusi daug senų gražių Šiaulių nuotraukų. Tada turgaus aikštė, dabar Prisikėlimo. Šalia Petro ir Povilo katedros stovėjo cerkvė, kuri vėliau nuboginta prie senųjų kapinių. Bijau suklysti, bet man rodos, Policijos gatve vadinosi dabartinė Vasario 16-osios, jei kas žino geriau, pataisykit! Dešinėje pusėje sinagoga. Kaip matome iš užrašo nuotraukos viršuje, kamputyje, žydų gimnazija. Dabar tęstinių studijų centras or something. Mano mokykla. Mergaičių gimnazija. Dabar Didždvario gimanzija, pavadinta pagal įkūrėjų Zubovų valdą, kurioje ir buvo įkurdinta. Vėlgi, aš manau, kad čia Vasario 16-osios g-vė. Va, štai šita tikrai Vasario, pagal bažnyčios padėtį. Vaizdelis po IIPK. Gražus istoristinis Kagano banko pastatas, deja, neišlikęs ir, deja, nežinau, kur stovėjęs. Vėl norėčiau paklausti žinančiu. Taigi, gal kas turite daugiau ar...

Ionesco

Turbūt dar nesu rašiusi apie rumunų kilmės prancūzų fotografę Iriną Ionesco, kurios mūza ir fotomodeliu nuo penkerių metų tapo jos dukra Eva. Dabar Eva yra aktorė ir režisierė, sukūrusi filmą apie savo ekscentriškąją motiną ir norėjusi pasauliui parodyti kokia iš tiesų buvo jos vaikystė. Filmas vadinasi "My Pretty Princess".

Happy Halloween