Skip to main content

Velnių Kavinė

Vaikystės laikais mano gimtamiestyje buvo kavinė "Kaukas", kurią dar gerai atsimenu. Dar buvo kavinė "Vilkolakis" apygardos teismo pastato rūsyje, o šito deja jau taip aiškiai nebeatmenu, tik girdėjus, kad ten intejero visai ne vilkolakiško būta, o viso labo country chic su ratlankiais ir šieno kupetom (esu tikra, kad pasakotojas perdėjo užsimindamas apie šieno kupetas). Esmė tame, kad žmones visada viliojo tūla anapusybė ir visokioms velnystėms (ar yra toks žodis?) galo nėra ir nebuvo. Velnias, pikta dvasia, lietuvių mitologijoje labai palankiai ir draugiškai sutinkamas, kaip durnelis, kurį eilinis kaimietis be jokio vargo apsuka ir be mantos per laukus paleidžia. Rods, kad ir kitos tautos velnius ne mažiau mylėjo ir į kasdienos nuobodybę įterpti vis bandė. Štai Prancūzijoje nuo XIX amžiaus pabaigos iki kažkur XX amžiaus vidurio Paryžiaus raudonųjų žibintų kvartale, ne per toliausiai Mulen Ružo, buvo įsikūrusi "Pragaro kavinė" - Le Cafe de L'Enfer.  
Aš taip pat visada turėjau silpną vietą tiek visokioms baisybėms, tiek šmaikstybėms, tai liūdžiu, kad jau daugiau, kaip pusšimtis metų mums ta kavinė nebepasiekiama. Mūsasis Iškriptuso Illuminati ten smagiai leistų dieneles, regzdamas planus, kaip užvaldyti pasaulį. (Jaučiasi, kad teksto autorė pastaruoju metu prisiskaičius Umberto Eco). Voila, mes ami!


Comments

Popular posts from this blog

Art Nouveau Interior & Other Stuff

Šiuo metu vėl išgyvenu gana stiprų "noriu Art Nouveu stiliaus visur ir visame" periodą, todėl dalinuosi svajonių interjeru ir keliais tiesiog gražiais dalykėliais. Nūdienos dizainierių darbas, atkuriant Art Nouveu stilistiką interjere Alfred Mucha suprojektuotas interjeras prancūzų juvelyrui
Gal kas turi panašų nereikalingą žiedą ir norėtų perleisti jį man? ;)

Incredibly Elaborate Photographs by Sandy Skoglund

Decades before Photoshop was available, American artist Sandy Skoglund started creating surrealist images by building incredibly elaborate sets, a process which took months to complete. Her works are characterized by an overwhelming amount of one object and either bright, contrasting colors or a monochromatic colour scheme.
 The Cocktail Party 1992  Fox Games 1989  Revenge of the Goldfish 1981  Raining Popcorn 2001  Breeze at Work 1987  The Green House 1990 Squirrels at the Drive-In 1991
Source: My Modern Met