Tuesday, 23 February 2010

Senieji Šiauliai

Gal kas ir nežino, tačiau iš prigimimo aš esu šaulietė. Dėl to radus ką nors naujo/seno/įdomaus apie savo gimtą miestą visada apsidžiaugiu. Kaip ir šį kartą iškapsčiusi daug senų gražių Šiaulių nuotraukų.


Tada turgaus aikštė, dabar Prisikėlimo. Šalia Petro ir Povilo katedros stovėjo cerkvė, kuri vėliau nuboginta prie senųjų kapinių.


Bijau suklysti, bet man rodos, Policijos gatve vadinosi dabartinė Vasario 16-osios, jei kas žino geriau, pataisykit! Dešinėje pusėje sinagoga.

Kaip matome iš užrašo nuotraukos viršuje, kamputyje, žydų gimnazija. Dabar tęstinių studijų centras or something.


Mano mokykla. Mergaičių gimnazija. Dabar Didždvario gimanzija, pavadinta pagal įkūrėjų Zubovų valdą, kurioje ir buvo įkurdinta.


Vėlgi, aš manau, kad čia Vasario 16-osios g-vė.


Va, štai šita tikrai Vasario, pagal bažnyčios padėtį. Vaizdelis po IIPK.

Gražus istoristinis Kagano banko pastatas, deja, neišlikęs ir, deja, nežinau, kur stovėjęs. Vėl norėčiau paklausti žinančiu.

Taigi, gal kas turite daugiau ar geresnių nuotraukų pasidalinimui? Arba žinote kokių nors įdomių objektų Šiauluose buvus? Maloniai prašom pasidalinti.
Šaltiniai: Miestai forumas

2 comments:

Ieva said...

Sveika. Ir aš savam kompiutery sukaupus laikau daugybę nuotraukų senųjų Šiaulių (iš tų pačių forumų prisirinktų). :) Mat irgi šiaulietė. :D Įdomu būtų susirasti ir sovietmečio nuotraukų, ypač su senaisiais paminklais. Dar prisimenu aikštėj stovėjusį kareivį - o juk tada dar pypliukė buvau. :DD

Lady said...

maciau facebook'e dar yra grupe, besivadinanti "lietuva senose nuotraukose"ar panasiai, tai ten taip pat yra skiltis siauliams ir man patiko tai, kad visai nematytu vaizdu buvo, pavydziui vaizdas is kapiniu i baznycia, kai dar nebuvo tu saules tako penkiaauksciu daugiabuciu, kurie aisku tikslingai ir buvo tarybiniais laikais pastatyti...oi reikes ir sovietmecio foto paieskoti ta proga, visai idomu butu. ir as kareivi menu:D tik lenino galvos kur dabar ausra stovi nepamenu:D