Skip to main content

BIBA

Esu tikra, kad prekės ženklą kažkada esame matę ir bent jau nesąmoningai atsimename. Ši parduotuvė buvo ikoniška savo novatoriškumu - iki tol dar nėra buvę dabartinio tipo drabužių parduotuvių, todėl ji paliko žymų ženklą šiuolaikinės mados istorijoje. Biba rūbų dizainas ir parduotuvių interjerai neretai atspindėdavo Art Nouveau estetiką. Biba įvaizdis buvo įvairus ir žaismingas, nebuvo vengiama maišyti sena ir nauja. Ketvirtojo dešimtečio silueto šilkinės suknelės kabėjo šalia aksomo kelnių ar ilgaulių zomšos batų. Tokios to laikmečio garsenybės kaip Marianne Faithful ar Bianca Jagger taip pat nepasididžiuodavo užsukti į šią parduotuvę. Parduotuvės įkūrėja Barbara Hulanicki padėjo kasdienės mados pamatus, sukūrusi paprastą mini suknelę, puikiai tinkančią kiekvienai merginai. Todėl, savaime suprantama, kad žinia, jog Biba 1975 užveria duris nuliūdino daugelį klienčių, tačiau klasikinė parduotuvė atsikūrė šį Rugsėjį ir toliau žada džiuginti sena ženklo estetika.

Comments

Popular posts from this blog

Incredibly Elaborate Photographs by Sandy Skoglund

Decades before Photoshop was available, American artist Sandy Skoglund started creating surrealist images by building incredibly elaborate sets, a process which took months to complete. Her works are characterized by an overwhelming amount of one object and either bright, contrasting colors or a monochromatic colour scheme.
 The Cocktail Party 1992  Fox Games 1989  Revenge of the Goldfish 1981  Raining Popcorn 2001  Breeze at Work 1987  The Green House 1990 Squirrels at the Drive-In 1991
Source: My Modern Met

Tess of the D'Urbervilles

Šito filmo aprašinėjimą vis atidėlioju, nes reikia būti atitinkamai slogios nuotaikos, kad prie jo grįžtum. Kai draugauji su gripu, pasinerti į kančias pats tas laikas.
Liūdna istorija, apie tai, kaip sunku būti moterimi agrarinėje XIX a. pabaigos visuomenėje. Šiuolaikiam žiūrovui daugelis situacijų atrodo per tolimos, prisiminus, kad dabar visi tik juokiasi iš Vienuolio Veronikos, tačiau filmas verčia susimąstyti, kaip labai nutolta nuo anų dienų prietarų yra dabar.
Tess gyvenimas nelengvas, ją suvilioja ir greičiausiai išprievartauja pusiau giminaitis Alec D'Urberville. Na ir kaip dabar tokiai suterštai moteriai toliau gyventi? Išėjusi dirbti į kitą pavietą sutinką savo gyvenimo meilę Angel Clare ( kaip nesunku atspėt, kas istorijos protagonistas). Kas toliau seka? Meilė, piršlybos, bet Tess šiukštu ir nevalia atskleist savo praeitį. Aišku, kur ji iškentės. Visas susigluminęs krikščioniškos patriarchalinės visuomenės išpuoselėtas vyras, nepakelia minties, kad jo žmona jau buvo k…