Skip to main content

Whimsical Art Nouveau

Dažniausiai kuria nors epocha susižaviu vien dėl estetinio jos vaizdo. Mažiau rūpi kultūrinis, socialinis, o visai nerūpi politinis jos mikroklimatas. Taip atsitiko ir šituo kartu. Pagrindiniai veikiantieji faktoriai buvo šie: trečias apsilankymo kartas parodoje Viktorijos laikų mada Radvilų rūmuose (kas dar nebuvo lėkit bėkit, kol dar veikia, nes dėkui dievuliui, ji yra pratęsta iki vasario pabaigos), kur jau viską žinau mintinai ir šį kartą iki soties atigrožėjusi man taip patinkančiu XIX a. viduriu ir pabaiga, turėjau daugiau laiko gerai susipažinti ir susidraugauti su Art Nouveau kolekcijos dalimi. O kitas lemiamasis veiksnys buvo šitos mergaitės House of Harps blogas ir jos tobulai įvaldytas Belle Epoque-Art Nouveau-Gibson Girl-Edwardian Lady with modern twist įvaizdis.

Taigi, Art Nouveau judėjimas kilo fin de siecle Paryžiuje paskutiniais taip vadinamais karalienės Viktorijos valdymo metais arba prancūziškoje La Belle Epoque, žodžiu nuo 1890 iki 1914 metų ir buvo pademonstruotas Pasaulinėje parodoje 1900 metais. Art Nouveau gilioji mintis buvo labiau pabrėžiamas gaminio dizainas nei jo medžiaga.

Amžiaus pradžios mada pabrėžė moterišką S formos siluetą ir moters figūrą lengvomis medžiagomis. To meto madoje dominavo švelnios apvalios moteriškos formos, vingiuotos linijos bei pastelinės spalvos. Tokį stilių pradėjo populiarinti garsi to meto prancūzų teatro aktorė Sarah Bernhardt. Žinoma ši meno srovė labiau siejama su architektūra, baldais nei su epochos drabužiais.

(Sarah Bernhardt)

Art Nouveau papuošalams labiausiai būdinga buvo štai kas. Pradėti naudoti ir vertingi tokie pusiau brangūs akmenys, kaip mėnulio akmuo, opalas, ametistas ir gėlavandeniai perlai. Taip pat plito glazūros vartojimas, nebrangių medžiagų - rago, kaulo, vario, dramblio kaulo ir stiklo panaudojimas. Geriausiai Art Nouveau menas visiems (ir man) asocijuojasi su įvairiausiais augalų motyvais. Tai pasireiškė drugelių, laumžirgių, gyvačių, aguonų, orchidėjų, vilkdalgių ir vandens lelijų motyvų įpynimu į juvelyriką. Kitas naujas ir amžinai populiarius įtakos šaltinis buvo Azijos kraštai. Galiausiai gerai įsiminęs ir sąmonėn įsirėžęs šios srovės įvaizdis - moters galva plėvesuojančiais ilgais plaukais, geriausiai atmenamas ir A. Mucha piešinių - taip pat vyrauja papuošalų stiliuje. Ir, žinoma, visais laikais ypatingai mėgiamas fantazijos pasaulis paliko motyvą Art Nouveau įvaizdžiuose.





(Apie 1900)

(Apie 1905)

Comments

Popular posts from this blog

Senieji Šiauliai

Gal kas ir nežino, tačiau iš prigimimo aš esu šaulietė. Dėl to radus ką nors naujo/seno/įdomaus apie savo gimtą miestą visada apsidžiaugiu. Kaip ir šį kartą iškapsčiusi daug senų gražių Šiaulių nuotraukų. Tada turgaus aikštė, dabar Prisikėlimo. Šalia Petro ir Povilo katedros stovėjo cerkvė, kuri vėliau nuboginta prie senųjų kapinių. Bijau suklysti, bet man rodos, Policijos gatve vadinosi dabartinė Vasario 16-osios, jei kas žino geriau, pataisykit! Dešinėje pusėje sinagoga. Kaip matome iš užrašo nuotraukos viršuje, kamputyje, žydų gimnazija. Dabar tęstinių studijų centras or something. Mano mokykla. Mergaičių gimnazija. Dabar Didždvario gimanzija, pavadinta pagal įkūrėjų Zubovų valdą, kurioje ir buvo įkurdinta. Vėlgi, aš manau, kad čia Vasario 16-osios g-vė. Va, štai šita tikrai Vasario, pagal bažnyčios padėtį. Vaizdelis po IIPK. Gražus istoristinis Kagano banko pastatas, deja, neišlikęs ir, deja, nežinau, kur stovėjęs. Vėl norėčiau paklausti žinančiu. Taigi, gal kas turite daugiau ar...

GDPR information regarding this website

So, my darlings, by now you all know about the implementation of EU's brilliant GDRP polocy. To comply with it, as I am using some AdSense on here I am including a link to Google Help page to help you understand what and how it does it. If you choose yo click the link some information might be collected off you by the thrid party. Can't tell, what it is, as I am a mere blogger who has not posted here anything since 2014. And since this blog is not even very activr, I have never been able to monetize off those ads. So there you have it. Here is the link below you need to click to read all about how to protect you data while using and reading this blog: https://policies.google.com/technologies/partner-sites.

Happy Halloween