Skip to main content

1920's flapper


Trečiojo dešimtmečio panelė mėgo linksmintis, daug rūkė ir netgi sugalvojo gerti. Ji rodė nepasitenkinimą priimtomis madomis ir kaip išmanydama maištavo: trumpai nusirėžė plaukus, ėmė naudoti skaistalus ir lūpdažį, netgi pešiojo antakius! Nešiojo laisvas suknelės, ryškius megztinius, šalikus ir labai mėgo šokti. Leido daug laiko automobiliuose, dalyvavo renginiuose, pradėjo mokytis universitetuose. Na, o kadangi, kaip minėjau, Flapper'ė mėgo išgerti, teko ieškoti sumanių būdų, kaip paslėpti gertuvę viešoje vietoje. Todėl imta nešiotis dirbtinius pudeliukus, kurių viduje patalpindavo gėrimėlį arba, štai, knygas, kurių viduje, iškirpus puslapius, labai puikiai tilpo kompaktiška gertuvė. Dar vienas būdas buvo gertuvėlę slėpti po keliaraiščiu, nešiotis ją cigarečių dėkle ar išradingai integruoti savo garderobe įsisiūnant.

Comments

Popular posts from this blog

Incredibly Elaborate Photographs by Sandy Skoglund

Decades before Photoshop was available, American artist Sandy Skoglund started creating surrealist images by building incredibly elaborate sets, a process which took months to complete. Her works are characterized by an overwhelming amount of one object and either bright, contrasting colors or a monochromatic colour scheme.
 The Cocktail Party 1992  Fox Games 1989  Revenge of the Goldfish 1981  Raining Popcorn 2001  Breeze at Work 1987  The Green House 1990 Squirrels at the Drive-In 1991
Source: My Modern Met

Tess of the D'Urbervilles

Šito filmo aprašinėjimą vis atidėlioju, nes reikia būti atitinkamai slogios nuotaikos, kad prie jo grįžtum. Kai draugauji su gripu, pasinerti į kančias pats tas laikas.
Liūdna istorija, apie tai, kaip sunku būti moterimi agrarinėje XIX a. pabaigos visuomenėje. Šiuolaikiam žiūrovui daugelis situacijų atrodo per tolimos, prisiminus, kad dabar visi tik juokiasi iš Vienuolio Veronikos, tačiau filmas verčia susimąstyti, kaip labai nutolta nuo anų dienų prietarų yra dabar.
Tess gyvenimas nelengvas, ją suvilioja ir greičiausiai išprievartauja pusiau giminaitis Alec D'Urberville. Na ir kaip dabar tokiai suterštai moteriai toliau gyventi? Išėjusi dirbti į kitą pavietą sutinką savo gyvenimo meilę Angel Clare ( kaip nesunku atspėt, kas istorijos protagonistas). Kas toliau seka? Meilė, piršlybos, bet Tess šiukštu ir nevalia atskleist savo praeitį. Aišku, kur ji iškentės. Visas susigluminęs krikščioniškos patriarchalinės visuomenės išpuoselėtas vyras, nepakelia minties, kad jo žmona jau buvo k…