Skip to main content

Pasvarstymai

Atostogų metas, visada įsivaizduoju, padės man atlikti daug nebaigtų darbų (aka referatų etc), tačiau, labai gaila, visada randu kitos (ne)naudingos veiklos. Nors buvau geranoriškai ir tvirtai nusiteikusi skaityti privalomą literatūrą, šeštadienio vakare priėjusi prie knygų lentynos nevalingai pasičiupau "Puikybę ir prietarus". Shame on me xD. Ir aišku nieko negalėjau veikti, kol jos neperskaičiau, o kai tą padariau, supratau, kad 1) arba prieš porą metų nesuvokiau ką skaitau 2) mano atmintis veikia labai trumpą laiką. Arba neatmetu ir to varianto, kad Jane Austen turėjo tokį nuostabų talentą, jog jos knygas galima skaityti vėl ir vėl. Pirmą kartą per "n" metų antrą kartą skaičiau knygą. Ok, I fail to make my point.
O tada nepaprastai sukilo smalsumas dar kartą(!!!) pažiūrėti 1995 P&P mini serijas. Daug daug metų iki tol, kol pamačiau šitą adaptaciją, galvodavau:"What is the fuss over Colin Firth???". Nes, reikia pripažinti, Firth man visada buvo vidutinio mažiaus dėdė vaidinantis tipinį britą, tipiškose britiškose komedijose. Tai va, kai pažiūrėjau '95 P&P ir paskaičiau knygą vienu metu, supratau, koks tai buvo tikslus ir idealus pasirinkimas. Ir į Firth požiūris pasikeitė, o ypač po Easy Virtue (2008) XD Jis vaizduoja Darsį, kaip tik tokį, kokį daugelis (tikiuosi) matome knygoje. Iš pirmo žvilgsnio šaltas ir pasipūtęs, iš tiesų visai geras žmogelis. Labai smagu stebėti, kaip netyčiomis įsiveizėja į Elizabeth Bennet, kurį yra "so beneath him". Nenoriu nieko "bashint" ir kritikuoti, bet 2005 P&P filmas, po šitos versijos verčia kraujuoti akis:D Matthew Macfadyen gal fiziškai panašesnis į Darsį, negu, kad į jį panašus buvo Firth, bet pačiam personažui jis padarė didelę skriaudą. Žmonės per jį mano, kad Darsis vargšas jautruolis:D Dabar kovoje Mr. Dracy vs. Mr. Rochester pastarojo pergalė nebebūtų tokia užtikrinta mano akyse:DD Kaip sakė mini serijų režisierius, Firth šiaip jau neatrodo kaip Darsis, bet jis atrodo kaip Darsis, kai vaidina Darsį.
Žiūriu, kad visą postą prisvaigau, kaip gerai yra '95 mini serijos su Colin Firth...Na, mano pagrindinė mintis tokia ir buvo. Bet nepamirškim dar ir sexay boday Darsio iš Lost in Austen.
Geriausia formulė pažinti Jane Austen žodį ir humorą yra paskaityti "Puikybę ir prietarus" (pradžiai patartina lietuviškai), tada pažiūrėti '95 versiją, tada galima ir '05 ir, žinoma, Lost in Austen.
Kadangi, kaip jau dabar turbūt visi suprato, Lady šiuo metu perserga pakartotine P&P manija, todėl leis sau parodyti vieną filmo sceną, kurios negali atsižiūrėti. Be visų šitų bloge vardijamų savo pomėgių turiu paminėti ir dar vieną - šokį. Dar geriau, jei tas šokis senovinis. Va kaip English Country dances.

Mr. Beveridge's Maggot


Atkreipkite dėmesį, kad porelė tuo metu, kai jų kūnai juda praktiškai tobuloje harmonijoje, rutulioja gana rimtą diskusiją.

P.S. those breeches...XD~
P.P.S. dar kartą atsiprašau už šitą visiškai nenaudingą fangirlišką įrašą, bet kadangi jau taip yra, kad šitas tinklaraštis priklauso man, nejaučiu jokios didelės gėdos pasilieti savo išgyvenimus. Prižadu, kitas postas bus daug protingesnis:D

Comments

Sepulture said…
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaah...
kaip mno kmabrioke sakytu aaaaaaaaaaaaaaaaarrrrrrrrr

as isvis niekam nerekomenduociau keiros versijos :DDDDDDD tik firthas!!!!
yeaaaah you damn right apie rochester vs firtho darcy :DDDDDDDDDDDD
Lady said…
ho ho ho, pagaliau atradau pakaliku:D ai zinai, keiros versija sucks immensely, bet vistiek ji dbr populiariausia, o butent ji, kad ir kaip bebutu geda, atvede mane i austen pasauli. bet jo! ziurekit BBC mini serrrrijas geriau! mr. rochester lost some serious points:D

dabar, kadangi vel uzklydau prie sito posto, jauciu pareiga eit ir apsidarsinti XDDD~~~~~~
The dance in the movie isn't exactly the real Mr. Beveridge's Maggot, in fact, the real dance is much faster. They slowed it down significantly, and mixed in some different moves. Our dance caller at the Oregon Regency Society duplicated the dance steps from the movie, and we performed it during our last ball this April 4th. It's a hard dance, but it's really elegant.
Lady said…
In this particular adaptation I like the dance only as it represents the perfect harmony of movement and talk between the characters. But nevertheless I will surely look how the actual dance is performed because it is too important for me to now the accuracy of everything. And you are so lucky you can participate at such a ball.

Popular posts from this blog

Incredibly Elaborate Photographs by Sandy Skoglund

Decades before Photoshop was available, American artist Sandy Skoglund started creating surrealist images by building incredibly elaborate sets, a process which took months to complete. Her works are characterized by an overwhelming amount of one object and either bright, contrasting colors or a monochromatic colour scheme.
 The Cocktail Party 1992  Fox Games 1989  Revenge of the Goldfish 1981  Raining Popcorn 2001  Breeze at Work 1987  The Green House 1990 Squirrels at the Drive-In 1991
Source: My Modern Met

Tess of the D'Urbervilles

Šito filmo aprašinėjimą vis atidėlioju, nes reikia būti atitinkamai slogios nuotaikos, kad prie jo grįžtum. Kai draugauji su gripu, pasinerti į kančias pats tas laikas.
Liūdna istorija, apie tai, kaip sunku būti moterimi agrarinėje XIX a. pabaigos visuomenėje. Šiuolaikiam žiūrovui daugelis situacijų atrodo per tolimos, prisiminus, kad dabar visi tik juokiasi iš Vienuolio Veronikos, tačiau filmas verčia susimąstyti, kaip labai nutolta nuo anų dienų prietarų yra dabar.
Tess gyvenimas nelengvas, ją suvilioja ir greičiausiai išprievartauja pusiau giminaitis Alec D'Urberville. Na ir kaip dabar tokiai suterštai moteriai toliau gyventi? Išėjusi dirbti į kitą pavietą sutinką savo gyvenimo meilę Angel Clare ( kaip nesunku atspėt, kas istorijos protagonistas). Kas toliau seka? Meilė, piršlybos, bet Tess šiukštu ir nevalia atskleist savo praeitį. Aišku, kur ji iškentės. Visas susigluminęs krikščioniškos patriarchalinės visuomenės išpuoselėtas vyras, nepakelia minties, kad jo žmona jau buvo k…