Skip to main content

Another Reason Why I Love the 80's

Niekam ne paslaptis, kad aš labai myliu šį dvidešimtojo amžiaus dešimtmetį. Jo negalima paprastai apibrėžti, nes buvo toks daugialypis, ilgas, kultūriškai, politiškai, ekonomiškai turtingas ir gausus. Turbūt geriausiai jis eiliniam piliečiui asocijuojasi su neoniniėm spalvos, timpom ir CC-Catch.

Nors pastaruosius devintojo dešimtmečio pavyzdžius taip pat vertinu, bet dabar norėčiau pakalbėti/pažiūrėti į kitą jų mados pusę. Mane visada domino ir žavėjo androginiškumas ir androginiška mada. Ir kaip tik šiame dešimtmetyje suklestėjo vyriškos mados pritaikymas moterims. Geriausias pavyzdys - power suit, arba karjeros moters kostiumas, pasižymėjęs išryškintais petukais, drąsiomis, ryškiomis spalvomis bei apskritai ganėtinai "aštroku" siluetu.

Žinoma, kad visa tai buvo reikalinga pabrėžti moters pakitusį statusą vyrų dominuojamame karjeros pasaulyje. Toks vyriško kostiumo mėgdžiojimas sudarė kompetencijos ir galios iliuziją, kuri, deja, anksčiau buvo priskiriama tik vyriškai lyčiai. Devintas dešimtmetis galutinai ištirpdė moters, kaip pasyvios pasaulio įvykių dalyvės įvaizdį.

Prie šio dešimtmečio ir jo mados mane vis grąžina pomėgis jo muzikai. Kažkada seniai seniai kalbėjau apie New Wave ir New Romantic movement ir Blitz klubo įkvėptas madas, tačiau mano paskutinis "atradimas" muzikinio skonio prasme buvo 1980's synthpop. Stilistikos prasme su adroginiška mada tiesiogiai nesusijęs, bet kaip dažnai būna kažko internete ieškant, vienas dalykas veda prie kito kol, galų gale, atrandame kokį perlą.

Taigi, pasižiūrėkim į menswear inspired aprangą ir pasiklausykim svajingų, bet truputį psichodeliškų savo sklambesiu melodijų. Nes kartais prasmės ir sąsajų ieškoti nereikia. Comments

Tommaso Coerini said…
Amazing 80s' look.
The mood of the pictures is great!
I appreciate it so much. (I can say it as a professional Image Consultant ( Consulente d'immagine ) active in Milano, Varese e Roma.
The mood is great and the pictures so good.
I love it.
Thanks for sharing
Consulenza d'immagine
cheers

Popular posts from this blog

Art Nouveau Interior & Other Stuff

Šiuo metu vėl išgyvenu gana stiprų "noriu Art Nouveu stiliaus visur ir visame" periodą, todėl dalinuosi svajonių interjeru ir keliais tiesiog gražiais dalykėliais. Nūdienos dizainierių darbas, atkuriant Art Nouveu stilistiką interjere Alfred Mucha suprojektuotas interjeras prancūzų juvelyrui
Gal kas turi panašų nereikalingą žiedą ir norėtų perleisti jį man? ;)

Incredibly Elaborate Photographs by Sandy Skoglund

Decades before Photoshop was available, American artist Sandy Skoglund started creating surrealist images by building incredibly elaborate sets, a process which took months to complete. Her works are characterized by an overwhelming amount of one object and either bright, contrasting colors or a monochromatic colour scheme.
 The Cocktail Party 1992  Fox Games 1989  Revenge of the Goldfish 1981  Raining Popcorn 2001  Breeze at Work 1987  The Green House 1990 Squirrels at the Drive-In 1991
Source: My Modern Met