Tuesday, 9 April 2013

Mad Men: The Doorway

Prisižadėjau, tai gausiu tesėti. Pagrindinis tikslas šios analizės bus grąžinti veiksmą į blogą ir tuo pačiu pritraukti daugiau naujų Man Men fanų. 
Kas Mad Men žiūri nuo pirmo sezono, tikrai žino, jog pagrindinė jo tema - žmogaus gelmių tamsuma ir kasdieninė kova su ta vidine "tamsybe". Pagrindinis serialo Alpa male yra Don Draper, sėkmingas reklamos biznio direktorius, kurio viduje pešasi tikriausi demonai. Ir kaip matosi iš pirmųjų naujo serialo minučių, kažin ar kas jį išgelbės. 
Kadangi Draperis vėl grįžo į savo seną paleistuvavimo, girtavimo ir kitų eilinių nesamonių liūną. Liūdnas personažas ir tiek. Megan pagaliau šypsosi sėkmė - ją atpažįsta gerbėjai kaip muilo operos žvaigždę. Kol kas ji patenkinta savo situacija, nes arba nežino, kad Donas grįžo į savo senuosius kelius, arba jai nerūpi, nes labai džiaugiasi nauja karjeros sėkme. 
Smagiausias serijos momentas buvo pamačius Peggy Olsen - Draperio mokinę ir patikėtinę, dabar ne tik užėmusią, galima sakyti, jo pareigas, bet ir dar geriau jas atliekančią. Pegės ateityje tikrai matyti didelė sėkmė ir nuostabus progresas. 
Betty Francis, pirmoji Draperio žmona, taip pat savyje daugybę įvairių ydų ir keistenybių besinešiojanti teta. Moteriškė turi keistų obsesijų savo vaikų draugams, pirma buvo kaimynės sūnus Glenas, dabar Sally draugė smuikininkė. Joje Betty atpažino savo neišsipildžiusias, o gal tiksliau apleistas, svajones būti modeliu. Kai paauglė pabėgo į Manheteną, išlepintoji Betty net nusibastė į apleistą "skvotą" jos ieškoti. 
Roger Sterling, kuris visą laiką dykinėja, o praeitame sezone išbandė to laikmečio naujieną LSD, šioje serijoje savo tipišku komiškai sarkastišku būdu kovojo su "gyvenimo beprasmybe" ir savo devynesdešimtetės motinos mirtim. Tačiau ašarų pastarieji įvykiai nepaleido, ir tik išgirdęs, jog mirė jo batų valytojas, Roger paplūdo ašaromis. 

Labiausiai gaila, kad neparodė Joan ir jos naujo pasiturimo gyvenimo ištraukų. Bet tam bus kita serija. 


Prisipažinsiu - į pabaigą truputį aptingau, nes planavau detaliau aprašyti ir psichologiškai paanalizuoti, tačiau gal kitą kartą labiau įsivažiuosiu ir sugebėsiu pasiūlyti įdomesnių įžvalgų. 

4 comments:

GinCherry said...

Mano kompiuteryje vis dar metosi pirmas 'Madmen' sezonas :)Prisiverciau paziureti tik viena serija ir jos viduryje sugebejau uzsnusti :D Nuo to laiko daugiau ir nepaziurejau, bet visi taip giria si serialia, kad galvoju suteikti antra shansa :D

Lady said...

Kai pirma karta susiruosiau ziuret Mad Men, taip pat neistempiau pirmos serijos.

Pagrindine priezastis buvo kitokio turinio tikejimasis. Mad Men nera entertainment, juos ziurint reikia galvoti ir analizuoti, gal del to ne visiems limpa :)

O jau kai pradedi ziureti, tai sunku atsiplesti, ypac kai dabar jau visi 5 sezonai laukia :)

Ir sansa suteikti tikrai reikia, juk idomu zinoti, kodel visas pasaulis taip svaigsta :D

Yania - Mi vida en sueños said...

Hi! Lovely blog and great post! I would like to invite you to know my blog, do you like? ;) www.mvesblog.com

WTFSTREETSTYLE - MISS APPO said...

Hi I love your blog your posts are amazing !!! go check and subscribe

this is my blog http://wtfstreetstyle.blogspot.pt
my istagram username : missappowtfstreetstyle
my facebookpage: http://www.facebook.com/pages/WTF-Street-STYLE/438828776185904?ref=hl

kisses WTF! STREET STYLE !!!