Monday, 18 February 2013

Hypnotised


Jau senokai susižavėjau seniau man daugiausiai dvejonių kėlusiu aštuntuoju dešimtmečiu. Na, žinot, tos nekokios asociacijos, kaip ABBA, lykra, blizgantys aptempti drabužiai, nesiderinančios spalvos, hipiškas boho-chic, kelnių kliošai, dideli ir platūs atlapoti kalnieriai. Tačiau tai tik viena pusė. Septyniasdešimtieji, kaip aš vis mėgstu užsienietiškai pavadinti, turėjo daug daugiau ir įdomesnių pusių. 


Labiausiai man imponuoja gryžimas prie XX amžiaus pradžios silueto, gal kiek naivokas, bet savotiškai žavus tautinio kostiumo interpretavimas, artimųjų rytų įtakos (ryškiausia Marakešo įtaka interjeruose), roko dievaičių ir jų palydovių mergaičių (groupies) iškilimas į šlovės viršūnes bei gero tikro XIX amžiaus pabaigos dekadanso prikeltas atminimas jaunimo propaguojamoje gyvensenoje. Aš esu nusipirkusi ir pasidėjusi skaitymui Rowan Pelling "The Decadent Handbook", kurioje tikiuosi bus apšviesta visais dekadanso klausimais ir viliuosi, jog aštuntas dešimtmetis taip pat bus paminėtas. 

Manau, kad šia tema parašysiu mažiausiai dar vieną įrašą, galbūt dedikuotą toms pačioms Rolling Stones groupies ar stilingiausioms to laikmečio žvaigždėm. 

 Gyvačių kerėtojas Alice Cooper
 Jacqueline Bissett
 Angelica Huston filme "A Walk with Love And Death"
Marisa Berenson apsrengusi kaip Marchesa Luisa Casati Rothchil baliuje 
 Jane Birkin
 Miss Harlow
 Miss Lucy
 Mick and Bianca Jagger
Irinos Ionesco fotografija

1 comment:

Lexxie ♕ said...

great inspiration!