Skip to main content

Museums, Oxford and etc.

Šiuo metu nelabai entuziastingai pildau savo blogą, dėl ko, žinoma, labai nesmagiai jaučiuosi, bet šiuo metu ir šiaip nesmagiai jaučiuosi, tai suprendžiau nors vieną savo gyvenimo diskomfortą truputėlį apmažinti. 

Kaip gal žinot, gal ne, šiuo metu gyvenu Jungtinėje Karalystėje ir jau metus praleidau Londone ( dar metus gyvenau Kenterberyje). Kažkodėl ne itin entuziastingai apžiūrinėdavau, kas pačiame Londone ar aplink jį dedasi, tačiau dabar vėlgi žadu pasitaisyti. Pagrindinė tokio apsileidimo priežastis - tingėjimas tąsytis fotoaparatą. Instagramos, kad ir kokios šiuo metu populiarios, niekada neatspindės tikros vaizdo nuotaikos ir kokybės. 

Taigi, aną savaitę turėjau svečių ir ta proga nusprendėme nudumti į Oxfordą. Pagaliau. Miestas itin mielas, jaukus ir labai mažas. Užsukom į garsųjį Eagle and Child pub'ą, kur J.R.R.Tolkien, C.S.Lewis ir draugai susirinkdavo kiekvieną antradienį aptarti savo darbų. Ir šiuo metu matyt baro kokybė nepakitus, nes maistas ir aptarnavimas buvo labai malonūs, o aplinka jauki. 


Na, o vakar dieną praleidau labai mielai ir įdomiai: šiuo metu savanoriauju Royal Museums Greenwich dalyje the Queens House. Būtent ši muziejaus dalis mane labiausiai paskatino ten savanoriauti, mat labai mėgstu istorijos laikotarpį, kuriame tas pastatas atsirado. Pradėtas statyti XVII amžiaus pirmojoje pusėje ir, kaip sako muziejaus gidai, tai buvo pirmasis klasicizmo (o iš tiesų baroko) pastatas šalyje, pirma skirtas karalienei Onai iš Danijos, o visai užbaigtas atiteko Henrietai Marijai, Karolio I-ojo žmonai. Šiuo metu jame yra paveikslų galerija. Kadangi Grinvičo muziejus vadinasi laivybos, tai ir ekspozicijos susijusios su jūromis, laivais ir jūreiviais, tad paveikslai, į kuriuos ten žiūrime, vaizduoja admirolus, kapitonus ar jų mylimasias ( kaip Nelsonas ir Emma). 

Comments

Popular posts from this blog

Incredibly Elaborate Photographs by Sandy Skoglund

Decades before Photoshop was available, American artist Sandy Skoglund started creating surrealist images by building incredibly elaborate sets, a process which took months to complete. Her works are characterized by an overwhelming amount of one object and either bright, contrasting colors or a monochromatic colour scheme.
 The Cocktail Party 1992  Fox Games 1989  Revenge of the Goldfish 1981  Raining Popcorn 2001  Breeze at Work 1987  The Green House 1990 Squirrels at the Drive-In 1991
Source: My Modern Met

Art Nouveau Interior & Other Stuff

Šiuo metu vėl išgyvenu gana stiprų "noriu Art Nouveu stiliaus visur ir visame" periodą, todėl dalinuosi svajonių interjeru ir keliais tiesiog gražiais dalykėliais. Nūdienos dizainierių darbas, atkuriant Art Nouveu stilistiką interjere Alfred Mucha suprojektuotas interjeras prancūzų juvelyrui
Gal kas turi panašų nereikalingą žiedą ir norėtų perleisti jį man? ;)