Skip to main content

Horror Horror Horror

Praėjusio Halloween, o gal turėčiau sakyti - Vaiduoklių šventės proga, nusprendžiau truputėlį pakalbėti apie siaubo filmus. Visų pirma išvardinsiu savo mylimiausius, o tada norėčiau, kad ir jūs pasidalintimėte savaisiais.
1. Suspiria - tops the chart for me. Aštuntojo dešimtmečio kostiumai ir labai įspūdingos raudonos dekoracijos. Amerikietė atskrenda į europietišką šokių mokyklą ir kaip būtinai turi būti Europoje, visur veikia antgamtinės jėgos.
2. The Shining - kurio nereikia per daug pristatinėti. Nickolsono maniakiškai pakeltas antakis ir šeima žiemojanti kalnų viešbutyje - kas gali būti smagiau. Visai norėčiau taip pažiemoti (be maniako, žinoma).
3. The Haunting - nors tai nėra tokia klasika, kaip du aukščiau aprašyti filmai, vizualiai ir siaubo lygiu šis filmas niekam nenusileidžia. Modernioji siaubo klasika. Šiurpi pseudo-neo-gotikinė pilaitė ir grupelė susirinkusi gydytis miego sutrikimų. Na, miegas ten jiems mažiausiai rūpėjo.
4. Rosemary's Baby - šis filmas nėra baisus ta prasme, kuria mes įpratę save įsibauginti žiūrėdami tokias istorijas, tačiau šiurpuliukų užtenka. Taigi juk Rosemary laukiasi paties šėtono kūdikio - tai tiesiog turi būti baisu!
5. Vijas - tiesa sakant nežinau, kaip lietuviškai tinkamai išversti pavadinimą, tai palikau rusiško pavadinimo sulietuvintą variantą. Kaip jo tarybiniais laikais bijodavo mūsų tėvai ir seneliai. Tai buvo baisiausias visų laikų filmas. Jokių čia Pjūklų ar Egzorcistų, senas geras folklorinis siaubas valdo. Nors man šis filmas tikrai nėra kaip nors šiurpus, labai mėgaujuosi siužetine linija, dekoracijomis ir ta autentiška autentiška aplinka. Filmo kūrėjai visą Sovietų Sajungą išmaišė ieškodami tokios senos apleistos bažnytėlės.

Comments

Sepulture said…
Kai skaiciau Gogoli, tai lietuviai isverte "Vijus" :)
Agnė said…
Šiaip nesu siaubo filmų mėgėja, bet va "The Haunting" tai jau kokius 3 kartus mačiau ir dar mielai pažiūrėčiau. Žiauriai gera filmo atmosfera ir sukurta aplinka. :)

Popular posts from this blog

Art Nouveau Interior & Other Stuff

Šiuo metu vėl išgyvenu gana stiprų "noriu Art Nouveu stiliaus visur ir visame" periodą, todėl dalinuosi svajonių interjeru ir keliais tiesiog gražiais dalykėliais. Nūdienos dizainierių darbas, atkuriant Art Nouveu stilistiką interjere Alfred Mucha suprojektuotas interjeras prancūzų juvelyrui
Gal kas turi panašų nereikalingą žiedą ir norėtų perleisti jį man? ;)

Incredibly Elaborate Photographs by Sandy Skoglund

Decades before Photoshop was available, American artist Sandy Skoglund started creating surrealist images by building incredibly elaborate sets, a process which took months to complete. Her works are characterized by an overwhelming amount of one object and either bright, contrasting colors or a monochromatic colour scheme.
 The Cocktail Party 1992  Fox Games 1989  Revenge of the Goldfish 1981  Raining Popcorn 2001  Breeze at Work 1987  The Green House 1990 Squirrels at the Drive-In 1991
Source: My Modern Met