Friday, 4 November 2011

Horror Horror Horror

Praėjusio Halloween, o gal turėčiau sakyti - Vaiduoklių šventės proga, nusprendžiau truputėlį pakalbėti apie siaubo filmus. Visų pirma išvardinsiu savo mylimiausius, o tada norėčiau, kad ir jūs pasidalintimėte savaisiais.
1. Suspiria - tops the chart for me. Aštuntojo dešimtmečio kostiumai ir labai įspūdingos raudonos dekoracijos. Amerikietė atskrenda į europietišką šokių mokyklą ir kaip būtinai turi būti Europoje, visur veikia antgamtinės jėgos.
2. The Shining - kurio nereikia per daug pristatinėti. Nickolsono maniakiškai pakeltas antakis ir šeima žiemojanti kalnų viešbutyje - kas gali būti smagiau. Visai norėčiau taip pažiemoti (be maniako, žinoma).
3. The Haunting - nors tai nėra tokia klasika, kaip du aukščiau aprašyti filmai, vizualiai ir siaubo lygiu šis filmas niekam nenusileidžia. Modernioji siaubo klasika. Šiurpi pseudo-neo-gotikinė pilaitė ir grupelė susirinkusi gydytis miego sutrikimų. Na, miegas ten jiems mažiausiai rūpėjo.
4. Rosemary's Baby - šis filmas nėra baisus ta prasme, kuria mes įpratę save įsibauginti žiūrėdami tokias istorijas, tačiau šiurpuliukų užtenka. Taigi juk Rosemary laukiasi paties šėtono kūdikio - tai tiesiog turi būti baisu!
5. Vijas - tiesa sakant nežinau, kaip lietuviškai tinkamai išversti pavadinimą, tai palikau rusiško pavadinimo sulietuvintą variantą. Kaip jo tarybiniais laikais bijodavo mūsų tėvai ir seneliai. Tai buvo baisiausias visų laikų filmas. Jokių čia Pjūklų ar Egzorcistų, senas geras folklorinis siaubas valdo. Nors man šis filmas tikrai nėra kaip nors šiurpus, labai mėgaujuosi siužetine linija, dekoracijomis ir ta autentiška autentiška aplinka. Filmo kūrėjai visą Sovietų Sajungą išmaišė ieškodami tokios senos apleistos bažnytėlės.

2 comments:

Sepulture said...

Kai skaiciau Gogoli, tai lietuviai isverte "Vijus" :)

Agnė said...

Šiaip nesu siaubo filmų mėgėja, bet va "The Haunting" tai jau kokius 3 kartus mačiau ir dar mielai pažiūrėčiau. Žiauriai gera filmo atmosfera ir sukurta aplinka. :)