Skip to main content

Lietuvos dvarai: Burbiškis

Visi, kas žino šį dvarą, dažniausiai jį sieja su vienu specifiniu fenomenu - tulpių žydėjimo švente. Bet ne tik pavasarinių gėlių žydėjimas turėtų traukti lankytojus į šį užmirštą grožio ir harmonijos kampelį. Dvaras pasižymi didžiuliu ir gražiu parku, kupinu tvenkinėlių, dirbtinai suformuotų kanalelių ir salelių bei nepaprastai žavių tiltelių. Sako, kad ypatingai gražu ten būna rudenį. Tai XIX pabaigos - XX amž. pradžios dvaro ansamblis. XX amž. pradžioje akmens mūro svirnas rekonstruojamas į gyvenamąjį namą, prie kurio pristatyti kiti pastatai, kaip savotiška romantinio stiliaus tvirtovė, sudaranti uždarą kiemą.
Daugiau informacijos galima rasti čia.

Comments

Anonymous said…
Man labai patinka tavo blogas;-)
Lady said…
valio! man taip pat patinka, kad kazkam patinka:) o jeigu dar maziau tingeciau ir daugiau rasyciau...

Popular posts from this blog

Art Nouveau Interior & Other Stuff

Šiuo metu vėl išgyvenu gana stiprų "noriu Art Nouveu stiliaus visur ir visame" periodą, todėl dalinuosi svajonių interjeru ir keliais tiesiog gražiais dalykėliais. Nūdienos dizainierių darbas, atkuriant Art Nouveu stilistiką interjere Alfred Mucha suprojektuotas interjeras prancūzų juvelyrui
Gal kas turi panašų nereikalingą žiedą ir norėtų perleisti jį man? ;)

Vintage Fashion

Vėl. Vėl begėdiškai bruku tūlam skaitytojui į akis tą savo numylėtąją seną madą. Bet žinau, kad ji patinka ne vien man ir tie 50+ skaitytojų gal visgi dėl to ir užsuka.
Ach, na bet ir tingus metas ta vasara. Visiškas štilis bloginimo plotuose. Kadangi artėja ruduo, vis iš kurios nors pusės pasigirsta džiausgmingas pyptelėjimas dėl pasibaigusių karščių ( sveikas lietau!) ir ateinančio rudens. Nežinau, kam ir kodėl tas ruduo toks mielas, nes man asocijuojasi su pareigom ir kitais nykiais dalykais. Na taip, gražūs būna pageltę lapai ir rytinės pirmos šalnos ir blah blah blah ( įterpkim dar keletą romantinių saldybių apie rudenį), bet kaip galima visa tai vertinti labiau už šiltą, nerūpestingą vasarą, aš nežinau.
Na o bet tačiau man ruduo tikrai patinka, ypač kai apsiprantu su šalčiu, lietum, raudona nosim, tada imu laukti rudens švenčiu. Kalbant apie šventes, palengvėjo, kad šiais metais nebereikės klausytis piktų pabambėjimų, kodėl mes švenčiam tą svetimą amerikonišką ( nors šiaip jau vis…