Skip to main content

House of Worth

1887, 1892. Šilkas, stiklas, metalo siūlai, skaidrūs karoliukai. Abi suknelės pasižymi atlikimo kokybe ir kruopštumu, dėl kurio House of Worth mados namai tapo tokie populiarūs XIX a. pabaigoje.
1898-1900. Šilkas. Madingas apsuktos S raidės siluetas ir įmantriai supinti suknelės raštai nurodo Art Nouveau įtaką. Baltos ir juodos spalvų priešprieša bei raštas sukuria geležinės konstrukcijos iliuziją.
1893-1900. Rožinės ir juodos tafetos karnavalinė suknia, kuri specialiai sukuria XVIII amžiaus siluetą.
1898. Vestuvinė suknelė. Šilkas ir perlai. Ši suknelė ir vėl demonstuoja Wortho mados namų talento tvirtumą savo nepriekaištingu išbaigtumu.

Šaltinis: House of Worth, The Metropolitan Museum of Art

Comments

Elena said…
Norėtųsi ir man pasimatuoti tokias sukneles. :)

Popular posts from this blog

Art Nouveau Interior & Other Stuff

Šiuo metu vėl išgyvenu gana stiprų "noriu Art Nouveu stiliaus visur ir visame" periodą, todėl dalinuosi svajonių interjeru ir keliais tiesiog gražiais dalykėliais. Nūdienos dizainierių darbas, atkuriant Art Nouveu stilistiką interjere Alfred Mucha suprojektuotas interjeras prancūzų juvelyrui
Gal kas turi panašų nereikalingą žiedą ir norėtų perleisti jį man? ;)

Vintage Fashion

Vėl. Vėl begėdiškai bruku tūlam skaitytojui į akis tą savo numylėtąją seną madą. Bet žinau, kad ji patinka ne vien man ir tie 50+ skaitytojų gal visgi dėl to ir užsuka.
Ach, na bet ir tingus metas ta vasara. Visiškas štilis bloginimo plotuose. Kadangi artėja ruduo, vis iš kurios nors pusės pasigirsta džiausgmingas pyptelėjimas dėl pasibaigusių karščių ( sveikas lietau!) ir ateinančio rudens. Nežinau, kam ir kodėl tas ruduo toks mielas, nes man asocijuojasi su pareigom ir kitais nykiais dalykais. Na taip, gražūs būna pageltę lapai ir rytinės pirmos šalnos ir blah blah blah ( įterpkim dar keletą romantinių saldybių apie rudenį), bet kaip galima visa tai vertinti labiau už šiltą, nerūpestingą vasarą, aš nežinau.
Na o bet tačiau man ruduo tikrai patinka, ypač kai apsiprantu su šalčiu, lietum, raudona nosim, tada imu laukti rudens švenčiu. Kalbant apie šventes, palengvėjo, kad šiais metais nebereikės klausytis piktų pabambėjimų, kodėl mes švenčiam tą svetimą amerikonišką ( nors šiaip jau vis…