Monday, 5 October 2009

Rudens šventė/s

Taip, mano sielos, temperamento ir pomėgių šventė yra spalio pabaigos, lapkričo pradžios dviejų labai skirtingų kultūrų švenčių samplaika. Lietuviškąją švete vadinti šiaip jau sunkoka, nebent iš tokio požiūrio taško, kai kapinės ir rypojimai pasidaro smagūs (tikiu, kad kažkam taip ir yra, gotų pvz. ištisus metus iš kapinių neišprašysi). Na, o taip lietuviškų rugiaveidžių keiksnojamas helovynas man sukelia labai daug teigiamų emocijų. Common, tai puiki proga persirengti įvairiausiais kostiumais (mano didžiausia aistra), pasilinksminti, pagarbinti gotikinius herojus, pabūti šaltą ir nykų vakarą bendraminčių kompanijoje.
Turime gražią tradiciją kiekvienais metais švęsti Hallowe'en su iškriptusiečių persirengėlių šutve. Beto, su pradinės mokyklos laikų drauge per naktį žiūrim siaubo filmus. Nepamirštu ir lietuvaitiškų tradicijų, todėl lapkričio 1-ą pareigingai važiuoju pas prosenelius ir senelius į kapus. O vakare, jau grįžus namo, einame su minėtąja drauge į senąsias miesto kapines pasidžiaugti tūkstančių žvakių ir senovinių antkapinių vaizdiniais.

Ilgas įvadas gal ir ne visai reikalingas buvo, bet dabar noriu kreiptis į savo skaitytojus, nes statistika rodo, kad tokių yra net virš trisdešimt, kokių idėjų galėtumėte pasiūlyti helovyno kostiumui, arba ką patys planuojate dėvėti? Arba tiesiog, ko tikiu sulauksiu, išdėstykit savo nuomonę apie western civilization meets lithuanian traditions:)

Štai jums Frank-n-Furter iš Rocky Horror makiažo pamokėlė

6 comments:

Sepulture said...

busi frankis?:DDDD
as ti friiiiida XD

Lady said...

nebusiu, nebusiu, siaip mn patiko sitas tutorialas:D nezinau kuo but, uztat ir klausiu, gal kas pazers isminties perlu, bet ziuriu, kad visi cia kuklus labai:D
ne rimtai, kuom but???XDDD


Frida rocks!!!

GinCherry said...

Kažkaip helovyno niekad nešvenčiu, nes nežinau kur Kaune vyktų toks vakarėlis, kokio norėčiau, bet su vyru, kelis metus iš eilės, laipkričio pirmąją, nusipirkdavom didelę pakuotę žvakių ir eidavom į kapinęs, grožėdavomės žvakių žiburiais, o savąsias uždegdavom ant apleistų kapų, kurių niekas neaplanko...
Na, o jei tektų dalyvauti helovyno vakarėlyje, tai net nežinau kokį vaidmenį pasirinkčiau :) Mirusios kabareto šokėjos? :)

Lady said...

tas zvakuciu deginimas ant apleistu kapu yra labai sveikintinas dalykas.o mirusi kabareto sokeja skamba visai smagiai:D

cat in moonlight said...

Žvakutės man nerealiai patinka ant kapiniu, tokia jauki ramybė jaučiasi. Jeigu dar vakare temstant...
O dėl to helowyno tai susidarė toks įspūdis, kad nelabai jis Lietuvoj prilipęs, toks dirbtinis, nu maždaug užgavėnės, tik kad rudeny... :)Bet man netrugdo, gal ir smagu, šiek tiek linksmumo įneša į rimtą, beveik liūdną šventės nuotaiką.

Lady said...

Lietuvoje Halloween'as neprigyja, nes pas mus nesuprantama jo esme, dazniausiai manoma, kad velnio ragai ar kiskucio ausys yra puikus kostiumas. as siekiu rafinuotumo, noriu pagerbti gotikinius herojus (cia apie gotika, kaip literaturos krypti jei ka) ir neleisti piktu monu i namus:)