Skip to main content

Rudens šventė/s

Taip, mano sielos, temperamento ir pomėgių šventė yra spalio pabaigos, lapkričo pradžios dviejų labai skirtingų kultūrų švenčių samplaika. Lietuviškąją švete vadinti šiaip jau sunkoka, nebent iš tokio požiūrio taško, kai kapinės ir rypojimai pasidaro smagūs (tikiu, kad kažkam taip ir yra, gotų pvz. ištisus metus iš kapinių neišprašysi). Na, o taip lietuviškų rugiaveidžių keiksnojamas helovynas man sukelia labai daug teigiamų emocijų. Common, tai puiki proga persirengti įvairiausiais kostiumais (mano didžiausia aistra), pasilinksminti, pagarbinti gotikinius herojus, pabūti šaltą ir nykų vakarą bendraminčių kompanijoje.
Turime gražią tradiciją kiekvienais metais švęsti Hallowe'en su iškriptusiečių persirengėlių šutve. Beto, su pradinės mokyklos laikų drauge per naktį žiūrim siaubo filmus. Nepamirštu ir lietuvaitiškų tradicijų, todėl lapkričio 1-ą pareigingai važiuoju pas prosenelius ir senelius į kapus. O vakare, jau grįžus namo, einame su minėtąja drauge į senąsias miesto kapines pasidžiaugti tūkstančių žvakių ir senovinių antkapinių vaizdiniais.

Ilgas įvadas gal ir ne visai reikalingas buvo, bet dabar noriu kreiptis į savo skaitytojus, nes statistika rodo, kad tokių yra net virš trisdešimt, kokių idėjų galėtumėte pasiūlyti helovyno kostiumui, arba ką patys planuojate dėvėti? Arba tiesiog, ko tikiu sulauksiu, išdėstykit savo nuomonę apie western civilization meets lithuanian traditions:)

Štai jums Frank-n-Furter iš Rocky Horror makiažo pamokėlė

Comments

Sepulture said…
busi frankis?:DDDD
as ti friiiiida XD
Lady said…
nebusiu, nebusiu, siaip mn patiko sitas tutorialas:D nezinau kuo but, uztat ir klausiu, gal kas pazers isminties perlu, bet ziuriu, kad visi cia kuklus labai:D
ne rimtai, kuom but???XDDD


Frida rocks!!!
GinCherry said…
Kažkaip helovyno niekad nešvenčiu, nes nežinau kur Kaune vyktų toks vakarėlis, kokio norėčiau, bet su vyru, kelis metus iš eilės, laipkričio pirmąją, nusipirkdavom didelę pakuotę žvakių ir eidavom į kapinęs, grožėdavomės žvakių žiburiais, o savąsias uždegdavom ant apleistų kapų, kurių niekas neaplanko...
Na, o jei tektų dalyvauti helovyno vakarėlyje, tai net nežinau kokį vaidmenį pasirinkčiau :) Mirusios kabareto šokėjos? :)
Lady said…
tas zvakuciu deginimas ant apleistu kapu yra labai sveikintinas dalykas.o mirusi kabareto sokeja skamba visai smagiai:D
Žvakutės man nerealiai patinka ant kapiniu, tokia jauki ramybė jaučiasi. Jeigu dar vakare temstant...
O dėl to helowyno tai susidarė toks įspūdis, kad nelabai jis Lietuvoj prilipęs, toks dirbtinis, nu maždaug užgavėnės, tik kad rudeny... :)Bet man netrugdo, gal ir smagu, šiek tiek linksmumo įneša į rimtą, beveik liūdną šventės nuotaiką.
Lady said…
Lietuvoje Halloween'as neprigyja, nes pas mus nesuprantama jo esme, dazniausiai manoma, kad velnio ragai ar kiskucio ausys yra puikus kostiumas. as siekiu rafinuotumo, noriu pagerbti gotikinius herojus (cia apie gotika, kaip literaturos krypti jei ka) ir neleisti piktu monu i namus:)

Popular posts from this blog

Art Nouveau Interior & Other Stuff

Šiuo metu vėl išgyvenu gana stiprų "noriu Art Nouveu stiliaus visur ir visame" periodą, todėl dalinuosi svajonių interjeru ir keliais tiesiog gražiais dalykėliais. Nūdienos dizainierių darbas, atkuriant Art Nouveu stilistiką interjere Alfred Mucha suprojektuotas interjeras prancūzų juvelyrui
Gal kas turi panašų nereikalingą žiedą ir norėtų perleisti jį man? ;)

Incredibly Elaborate Photographs by Sandy Skoglund

Decades before Photoshop was available, American artist Sandy Skoglund started creating surrealist images by building incredibly elaborate sets, a process which took months to complete. Her works are characterized by an overwhelming amount of one object and either bright, contrasting colors or a monochromatic colour scheme.
 The Cocktail Party 1992  Fox Games 1989  Revenge of the Goldfish 1981  Raining Popcorn 2001  Breeze at Work 1987  The Green House 1990 Squirrels at the Drive-In 1991
Source: My Modern Met