Skip to main content

Vampyrų princesė

Žinau, kad tokio turinio žinutė labiau priklausytų specialiai tai temai skirtam blogui. Bet kadangi ši istorija tampriai siejasi ir su gotikine literatūra, nusprendžiau, kad bus idomiau į šitą kol kas per daug fluffy blogą įnešti truputį siaubo.

Visi, be abejo žino viduramžių veikėją Drakulą, kurį XIX amžiaus pabaigoje airis Bremas Stoukeris pavertė vampyru. Tačiau dabar kai kurie mokslininkai ėmė teigti, kad ne Drakula turėtų būti laikomas mitų apie vampyrus pradininku rytų ir vidurio Europoje.

Ši garbė priklauso XVIII a. Bohemijos princesei Eleonorai von Schwarzenberg. Čekijos Česky Krumlovo mieste archeologai rado keletą įdomiai palaidotų skeletų, kurie aiškiai rodo to laikmečio paprotį gintis nuo vampyrų, persmeigiant lavonus arba nukentant jiems galvas ir jas padedant tarp kojų. Tyrimai parodė, kad skeletai yra iš XVIII amžiaus pradžios, to meto, kai Rytų Europoje siautė vampyrų isterija.

Česky Krumlovo pilies archyvuose buvo rasta medžiagos, parodančios ryšius su Stoukerio romanu. Nepaskelbtas orginalus pirmasis knygos skyrius pasakoja istorija apie Krumlovo regiono princesę, kuri sudarė sąjungą su vilkais ir nemirusiasiais.

Vampyriškosios isterijos metu XVIII a., Krumlovo pilyje gyveno labai keistas moteriškas personažas Eleonora von Schwarzenberg. Eleonora gyveno atsiskyrusi, augino vilkus ir buvo apsėsta magiškų vaistų gaminimo bei įvairių okultinių ritualų. Kai mirė 1741 m. nuo neva paslaptingos ligos, Eleonorai vyresnybė įsakė atlikti skrodimą, ko tais laikais nebuvo daroma tokio aukšto rango asmenims. Buvo manoma, kad ji yra apsikrėtus vampyriškumo liga. Taip šitos moteriškės likimas įsirašė į istoriją.

Vienas pirmųjų vampyrų temą panaudojusių kūrinių buvo sonetas, parašytas Gottfried August Buerger, o vėliau cituotas Stoukerio. Buergeris buvo dažnas Krumlovo pilies svečias ir Eleonoros sūnaus pažįstamas. Soneto pavadinimas buvo paprastutis: "Eleonore".

Vampyrų princesė ne tik įkvėpė siaubo istorijų rašytojus, bet ir suteikia galimybę pažvelgti į laikus, kai vampyrai buvo laikomi labai tikrais ir realiais mūsų pasaulio gyventojais.


Net pats princesės portetas neapsiejo be paslapčių. Rentgeno tyrimas parodė, kad jos galva yra pripiešta vėliau, vadinasi, po jos mirties paveikslas buvo nukirsdintas?


Gottfried August Buerger Lenore.


Jeigu susidomėjote, daugiau galima išgirsti per Viasat History Channel.

Comments

Sepulture said…
uuuuu reikes labeu pasidometi. zinok, tikrai ap ja pirmakart girdziu. ir kaip gera dar kazka naujo paskaityt:D eh
Lady said…
cia irodymas, kaip kartais naudinga ziureti telika:D history channel ypac, ten daznai ka nors naujo vis apie vampyrus parodo (ale mokslisko):D

Popular posts from this blog

Art Nouveau Interior & Other Stuff

Šiuo metu vėl išgyvenu gana stiprų "noriu Art Nouveu stiliaus visur ir visame" periodą, todėl dalinuosi svajonių interjeru ir keliais tiesiog gražiais dalykėliais. Nūdienos dizainierių darbas, atkuriant Art Nouveu stilistiką interjere Alfred Mucha suprojektuotas interjeras prancūzų juvelyrui
Gal kas turi panašų nereikalingą žiedą ir norėtų perleisti jį man? ;)

Incredibly Elaborate Photographs by Sandy Skoglund

Decades before Photoshop was available, American artist Sandy Skoglund started creating surrealist images by building incredibly elaborate sets, a process which took months to complete. Her works are characterized by an overwhelming amount of one object and either bright, contrasting colors or a monochromatic colour scheme.
 The Cocktail Party 1992  Fox Games 1989  Revenge of the Goldfish 1981  Raining Popcorn 2001  Breeze at Work 1987  The Green House 1990 Squirrels at the Drive-In 1991
Source: My Modern Met