Thursday, 18 March 2010

Nusivylimai # 2

Ar čia pagaliau atėjęs pavasaris, ar mano didėjantis amžius lemia tokius dažnėjančius nusivylimus? Šį kartą teko (deja deja) nusivilti savo taip ilgai lauktu skaitiniu Darcy. The Vampyre. Šitą Pride and Prejudice tęsinį tiesiog troškau perskaityti jau nuo rugpjūčio, kai tik apie tokį sužinojau, ir ach, kaip skaudžiai teko nusivilti! Nuo pirmųjų eilučių salsvai koktaus mergaitiškų rašliavų tono po tuputį ėmė smelktis siaubinga nuovoka, kad ne tik pirmame puslapyje galiu rasti tai, ko nesitikėjau. Gotikos minimumas ir elementarios fanfiction stilius taip ir neapleido kūrinio. (Kas yra fanfiction, ir kodėl ji yra blogai pasiskaitome google, na, bet galėsiu ir aš paaiškinti, jei bus pageidavimų). Žinoma, rašyti tęsinį Jane Austen šedevrams nėra lengva. O tada gal geriau rašyti taip, kaip P and P and Zombies - su juodu humoru ir 80% orginalaus teksto arba nerašyti visai. Ir susimastai, kaip lengvai tuose užsieniuose žmones pinigus užsidirba...
Turinys buvo toks (SPOILER): po išsvajotųjų vestuvių ponas Darsis drastiškai pasikeičia ir vietoj to, kad vežtųsi jaunają nuotaką namo išsitempia ją Europon pas pulkus išbalusių, keistoko elgesio, gyvenančių pilyse be veidrodžių giminaičių, kurie regiasi senos mados drabužiais, šoka senus šokius, pasakoja apie pokalbius su Marco Polo ir Elizabeth tik kai jai pasakoma tiesiai šviesiai suvokia, kad jų visų būta vampyrų! (Ošia nuostabos šūksniai)
Na, o pabaiga, pabaiga visiškai tragiška...Stebuklingas miškas po šventykla, wtf atleiskit man, to jau per daug...Sakyčiau čia buvo toks one mad Anne Rice ft. Twilight ft. whatever sci-fi adventure ft. The Fearless Vampire Killers ft. a tiny bit of Austen crazy *** crossover. Na, va pasisakiau. Jei kas skaitė ir kitokį ispūdį susidarė, padiskutuosim. Bent jau knygos viršelis tikrai buvo mielas (žiūrėti blogo kairiame šone).

No comments: