Wednesday, 28 October 2009

Emma BBC 2009


Kas gali būti geriau, nei dar viena Austen romano adaptacija pamišusiems jos fanams? Atsakymas akivaizdus. Pristatau naujausią BBC Emma su Romola Garai pastatymą. Turiu pripažinti, kad mintis, jog Emą vaidins Romola, baisiai išgąsdino ir nuvylė, su nerimu gerus pusę metų laukiau šio mini serialo pasirodymo ir...nenusivyliau. Tuolab, kad scenarijaus autorius net nebuvo Andrew Davies, pripažintas period drama genijus. Emos istorija paprasta, tai provincijos kaimelio aristokratė, kuri būdama protinga, graži ir turtinga, mano turinti talentą supiršti žmones ir dėl to iškrečia ne vieną kvailystę. Tačiau, galų gale, viskas baigiasi gerai. Asmeniškai visada labiau mėgavausi ITV Kate Beckinsale 1996 Emma nei tų pačių metų Gwyneth Paltrow adaptacija. British over americans I suppose. Taigi, po Beckingsale arogantiškos, bet tikroviškos Emos ir Mark Strong(!) rūstaus būdo Mr. Knightley, negalėjau įsivaizduoti kitų aktorių įkūnijant tuos pačius personažus geriau. Ir visai klydau. Romola, nors ir nuklysta į perdėm šiuolaikišką laikyseną, sugeba išlaikyti savo personažę protingą ir tuo pačiu truputėlį nenuovokią. Johnny Lee Miller nustebino labiausiai, nes jo Knightley nėra rūstus ar piktas, bet spinduliuoja tėvišką rūpestį, sumišusį su augančia simpatija savo jaunesnei svainei. Ir sugeba suvaidinti taip, kad net Jane Austen liktų patenkinta.


3 comments:

Žiupsnelis Druskos said...

Asmeniskai man irgi gerokai trukde Emmos 'susiuolaikinimas', bet vistiek.. tokie serialai labai skaniai susiziuri :))

Anonymous said...

Nuostabi J.Austen adaptacija, nuostabus aktoriai, tikras malonumas buvo dirbti sitose serijose ir buti dalimi kurybinio proceso. Beja M. Gambon yra nominuotas EMMY uz Outstanding Supporting Actor In A
Miniseries Or A Movie, bei musu Make-up/Hair departamentas uz Outstanding Hairstyling For A
Miniseries Or A Movie. Norejau pasidometi ar sios serijos buvo rodytos Lietuvoje?
Gerda

Lady said...

Kaip malonu, kad i mano bloga ir su kostiuminiu filmu kuryba susije zmones uzsuka. O, deja ne, Lietuvoje nerode situ mini seriju. Apskritai pas mus nepopuliarus tokio zanro serialai, tik po truputuka atsiranda susidomejimas kostiuminiais filmais. M. Gambon tikrai geras aktorius, pelnes mano susizavejima jau labai seniai.