Skip to main content

Gotika: Jane Eyre

Džeinė Eir yra puiki gotikinė istorija, turinti beveik visus reikalingus atributus: baironišką herojų, gotikinį dvarą, beprotę pastogėje, kuri siužete pasirodo ko ne vampyriška mada. Be viso šito gausiai naudojamos Biblijos ( Viktorijos laikai ), pasakų (Ročesteris beveik neužsičiaupia apie fėjas) ir dar kelių romanų aliuzijos. Knyga, kaip žinia labai puiki, o štai aš noriu pakalbėti apie Jane Eyre kine.

Pradėsiu nuo mano pirmučiausios matytos 2006 metų versijos. Tai BBC mini serijos su Toby Stephens ir Ruth Wilson. Šitos keturios dalys susižiūri kaip niekada maloniai ir neprailgsta, nors kaip ir viskas šiame pasaulyje turi trūkumų. Toby vyriškas, atsainus ir linksmas Ročesteris. Daug kas skundžiasi, kad per mažai piktas, bet man rodos, kad jis užtektinai prisiliūdėjęs ir nuoširdžiai (kad ir neatvirai) džiaugiasi kompanijos pasipildymu. Ruth, būtent iš charakterio, pavaizdavo kone idealią Jane. Ne pirmas kartas matau, kad jauna aktorė tik ką po studijų taip šauniai debiutuotų ekrane. Kad tik toliau taip.Kita labai teigiama ir turbūt visada daugelio mamų, tetų ir močiučių širdyse būsianti vienintelė ir tikroji Jane Eyre yra 1983 versija (13 dalių) su Timothy Dalton ir Zelah Clarke. Daltonas vyras mūras, nieko neprikiši, o jau jo akcentas ala italiano perfecto...Zelah irgi neblogą Jane išvaidina - mažutė, putnutė, nėra labai graži ( taip ir turi būti ). O jau kaip gražiai jų ūgių skirtumas atrodo...All in all, nebloga ir šilta adaptacija. Dabar aišku gausiu iš virtualios (tikiuosi, kad tiktai) plytos, bet man šitose serijose visai patiko St. John. Čia matyt kalta auganti simpatija blondinams xD.

Turbūt galėjau dar kažką parašyti, bet kambaryje stūgauja telikas ir ne aš jį žiūriu, todėl kažkaip neišeina susikaupti. Ir šiaip nelinksma diena buvo. Taigi šitaip pabumbėjusi Lady pasišalina nuo tolesnės blogteršybos.

Comments

Sepulture said…
mmmmmmmmmm...my love.....dbr as daltona pirmeu isstatau uz toby:D o ruth geresne uz zelah (kas per vardas...)

ale jau koke suluosinta daltono pic parovei XDDDD
Sepulture said…
http://www.youtube.com/watch?v=mmtVVYUyqHk

visi pazekit sita XD~
Lady said…
suluosintas geresnis juk!:DDDD ja, rutyte saunuole, o dar kokia zalia buvo :D

uuuu koki gera klipa cia idejai:DDDD
orchideja said…
skaitau siuo metu sia knyga... delicious thing.
Daiva said…
2006 filmas pats geriausias. Niekaip nesuprantu kodel senesnese versijose ji valzduoja toki sena. Juk jam buvo tik kazkur apie 38. Zinau, tais laikais zmones trumpiau gyvendavo bet vis tiek. Bet jau tas filmas tai truksta zodziu. Perziurejau 5x is eiles, tada dar karta visus Dzeines ir Rocesterio pokalbius. Aisku jis lyg ir turejo bus negrazus, o filme priesingai, bet nuo to tik geriau. Gale, kai Dzeine sugrizo, tai ir asara nubraukiau. Tikrai pasakiska ir knyga, ir filmas.
Lady said…
oooo taip!!!! man isvis kodel sita versija yra geriausia, nes toby stephens rochesteris butent toks, koki as isivaizdavau skaitydama knyga:D
pasaka zodziu visas sitas reikalas:)
Erika Juodytė said…
Kur galima būtų rasti lietuvišką versiją šio filmo, merginos?? :))

Popular posts from this blog

Art Nouveau Interior & Other Stuff

Šiuo metu vėl išgyvenu gana stiprų "noriu Art Nouveu stiliaus visur ir visame" periodą, todėl dalinuosi svajonių interjeru ir keliais tiesiog gražiais dalykėliais. Nūdienos dizainierių darbas, atkuriant Art Nouveu stilistiką interjere Alfred Mucha suprojektuotas interjeras prancūzų juvelyrui
Gal kas turi panašų nereikalingą žiedą ir norėtų perleisti jį man? ;)

Incredibly Elaborate Photographs by Sandy Skoglund

Decades before Photoshop was available, American artist Sandy Skoglund started creating surrealist images by building incredibly elaborate sets, a process which took months to complete. Her works are characterized by an overwhelming amount of one object and either bright, contrasting colors or a monochromatic colour scheme.
 The Cocktail Party 1992  Fox Games 1989  Revenge of the Goldfish 1981  Raining Popcorn 2001  Breeze at Work 1987  The Green House 1990 Squirrels at the Drive-In 1991
Source: My Modern Met